פורטל טיפוח ויופי

טיפים לאיפור

החלקת קמטים

מראה פנים נאה  חשוב לכל אחת ואחד. העור נמתח לאורכם ולרוחבם של הפנים. הוא משתנה לאורך השנים בעיקר בגלל תופעות של הזדקנות ונשים רבות היו רוצות לעכב בכל דרך את התהליך. העניין הוא שיכולת ההשפעה על ההזדקנות מוגבלת, ובסופו של דבר, העור יכול להיפגע מבלאי מתמשך. עלולים להיווצר, קמטים, כתמים, נפילת רקמות, דלדול ועוד. קמטים מסבים לנשים רבות דאגה רבה ביותר. מעבר לתופעת ההזדקנות, קיימות סיבות שונות ונוספות להיווצרות קמטים והבולטים בהם הם סיבות גנטיות, עישון מרובה, חשיפה לשמש, תזונה שאיננה נכונה ודיאטה קיצונית שגורמת להורדת משקל חריפה. במקרים אלו שכבות העור הופכות לפחות גמישות ולמדולדלות. העור נעשה יבש ומאבד מחיוניותו.

סוגי קמטים

קיימים שני סוגי קמטים: הראשונים הינם פעילים שנוצרים כתוצאה מהבעות פנים, וביניהם ניתן למנות את קמטי הכעס והצחוק. הם נעלמים לאחר שמשחררים את השרירים שגורמים להבעת הפנים. הקמטים האחרים הינם קמטים שנוצרים בגלל נפילת עור הפנים ונשארים קבועים. הם נוצרים בעיקר באזור המצח, הסנטר האף והפה. ניתן לטפל בקמטים אלו ובקמטוטי הבעה בשיטות שונות. נכון הוא, שהדרך הטובה ביותר היא מניעת היווצרות קמטים. תזונה נכונה, דיאטה מתאימה, טיפול באמצעות תכשירי טיפוח לעור ועוד היא דרך טובה, אבל, כאמור, לא מספקת. באין אלטרנטיבה אחרת, מומלץ לבצע טיפולי החלקת קמטים באמצעים שאינם כירורגיים ואשר קיימים בשוק זמן רב.

שיטות להחלקת קמטים

מילוי באמצעות הזרקת בוטוקס וחומרים אחרים – הבוטוקס הוא סוג של רעל שמוזרק במינון נמוך. הוא גורם לשיתוק שרירי הפנים האחראים על כיווצם ועל היווצרות הקמטים. עם הזמן נספג הבוטוקס בעור ויש צורך בהזרקה נוספת.  חומרים אחרים המוזרקים לגוף הינם סוגי חומצות היאלרוניות שנמצאות בגוף, ולכן, נספגות בעור בקלות. החומרים הללו מתפזרים בעור, ולכן, מתאימים לסוגי קמטים שנמצאים בצוואר ובמקומות אחרים.

פילינג כימי – טיפולים באמצעות חומצות מיוחדות אשר גורמות לקילוף עדין של העור ולחידושו. מבחינים בטיפולי פילינג שטחיים ועמוקים וההבדל בהם הוא בסוגי החומרים ובשיטת הטיפול. חומצות אלו קיימות גם בתכשירים שונים שמשמשים לטיפולי פנים מגוונים.

פילינג על ידי תרופות מרשם – מכילים ויטמין A שיש לו תפקיד בחידוש תאים שנפגעו מזקנה או משמש.

החלקת פנים באמצעות התעמלות פנים – קיימים תרגילים מגוונים שנועדו לאזורים שונים בפנים והיכולים לסייע לחיזוק עור הפנים ולמיצובו.

טיפול בקמטים באמצעות תזונה – הקפדה על תזונה נכונה שכוללת מינראלים וויטמינים שתורמים לגמישות העור ולשיפור מראהו. מדובר על פירות וירקות, חיטה מלאה, חלבונים איכותיים ושומנים ידידותיים שמגיעים בעיקר מהצומח.

ThinkstockPhotos-470802240

טיפולים באמצעות מומחים

מומלץ לשמור ככל האפשר על שגרת חיים שמסייעת לשמור על עור הפנים החיוני והגמיש. אולם כאשר תופעת הקמטים מתגברת, מומלץ לכל מי שרוצה לטפל בה להיעזר בשיטות שאינן פולשניות ואשר מספקות מענה טוב לצרכים. מומלץ לבצע את הטיפולים אצל מומחים לנושא שהינם בעלי ניסיון וידע מצטברים בתחום.

Herman Welch • 25 במאי 2017


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *